mindaugas@housing.lt
+370 657 46366

------------------------------------------------------------

konsultacija, užsakymų priėmimas


    Apgaubkite savo

namus šiluma

Polistirenas fasadui, grindims, stogui

Lietaus nuvedimo sistema

Švedų technologija - 30 metų garantija

„RAIKO PREMIUM" lietaus nuvedimo sistemos elementai gaminami, pagal švedų technologiją, iš abiejose pusėse cinkuoto (275 g/m2) aukščiausios kokybės plieno (0,6 mm).

1.Universalus latako užbaigimo dangtelis

2.Latakas

3.Latakų jungtis

4.Vidinis latako kampas

5.Išorinis latako kampas

6.Santaka (įlaja)

7, 9.Lietvamzdžio alkūnė

8.Lietvamzdžio sujungimas

10. Lietvamzdžio trišakis

11.Lietvamzdis

12. Apatinė alkūnė

13.Lietvamzdžio laikiklis tvirtinamas varžtu

14.Lietvamzdžio laikiklis universalus

15.Lietvamzdžio įvadas į žemę

16.Lietvamzdžio vandens gaudytuvas

17.Universalus latako laikiklis

18.Prailgintas latako laikiklisĮ ką pirmiausiai rekomenduotina atkreipti dėmesį renkantis lietaus nuvedimo sistemą?

Renkantis lietaus nuvedimo sistemą, be abejo, labiausiai vertėtų atsižvelgti į gamintojo suteikiamą garantiją, ir prašyti tą garantiją patvirtinančių dokumentų, t.y. garantinės knygelės.

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į technines charakteristikas, t.y. naudojamo plieno markę, skardos storį, reikia žiūrėti, ar skardos latakai ir lietvamzdžiai apsauginiais polimerais yra padengti iš abiejų gaminio pusių. Žiemos metu lietvamzdžių ir latakų viduje susidaro ledas, rudenį prikrenta lapų, vasarą labiau veikia ultravioletiniai spinduliai tad tinkamai nepadengtas plienas tampa lengvai pažeidžiamas, greičiau prasideda korozija.

Lietaus nuvedimo sistemoms turi būti naudojama ne plonesnė nei 0,6 mm storio, specialios markės konstrukcinio plieno skarda. Specialus plienas čia reiškia, kad jis turi būti ir atsparesnis korozijai, ir tvirtesnis, t.y. atsparesnis lenkimui.

Toliau - turi būti kokybiški visi padengimai: t.y. cinko sluoksnis, pasyvinantis sluoksnis, gruntas ir, be abejo, polimerinis padengimas. Geriausiai, kai visos lietaus nuvedimo sistemos dalys iš vidaus ir iš išorės yra padengtos poliuretano pagrindu pagaminta danga, pavyzdžiui Pural®. Tokios sistemos yra gerokai atsparesnės ultravioletiniams spinduliams, atmosferos poveikiui, rūgštims ir mechaniniam poveikiui (braižymuisi, lenkimui, smūgiams ir t.t.). Todėl ilgiausiai išlaiko ryškią spalvą (neblunka), neskilinėja, nesideformuoja.

Ką reiktų žinoti montuojant lietaus nuvedimo sistemas?

Prieš imantis lietaus nuvedimo sistemos montavimo darbų, tikrai verta perskaityti gamintojo pateikiamas montavimo instrukcijas. Lietaus nuvedimo sistemoms turi būti naudojama ne plonesnė nei 0,6 mm storio, specialios markės konstrukcinio plieno skarda. Specialus plienas čia reiškia, kad jis turi būti ir atsparesnis korozijai, ir tvirtesnis, t.y. atsparesnis lenkimui.

Toliau - turi būti kokybiški visi padengimai: t.y. cinko sluoksnis, pasyvinantis sluoksnis, gruntas ir, be abejo, polimerinis Jose rasite brėžinius, žingsnis po žingsnio surašytus patarimus su iliustracijomis, kokius įrankius naudoti ir t.t.. Pasinaudojant tokia instrukcija, lietaus nuvedimo sistemą susimontuoti nėra sudėtinga ir pačiam, darbui naudojami įprasti įrankiai: ruletė, plaktukas, suktuvas, paprastas metalo pjūklelis. Čia reiktų pabrėžti, kad norint nupjauti, tarkim, nereikalingą lietvamzdžio ar latako dalį, griežtai draudžiama naudoti abrazyvinius pjovimo diskus. Tokiu atveju nudeginami apsauginiai sluoksniai, iškart prasideda korozija. Apie tai perspėjama ir montavimo instrukcijoje ir garantinėje knygelėje nes tokiu atveju garantija nebe galios.

Laikas parodė, kad tinkama prižiūrimos, t.y. reguliariai pravalant latakus nuo lapų, spyglių šakelių sąnašų, patikimų gamintojų lietaus nuvedimo sistemos tarnauja kelis kart ilgiai nei suteikiama garantija.

Kokiems stogams tinka plieninės lietaus nuvedimo sistemos?

Kokybiškas plienines lietaus nuvedimo sistemas galima montuoti ant bet kokių tipų šlaitinių stogų. Kelių skersmenų, reikiamos spalvos sistema galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to, ar jie individualūs ar visuomeniniai, dengti čerpėmis, šiferiu ar bet kuriomis kitomis stogų dangomis.