mindaugas@housing.lt
+370 657 46366

------------------------------------------------------------

konsultacija, užsakymų priėmimas


    Apgaubkite savo

namus šiluma

Polistirenas fasadui, grindims, stogui

Statybiniai blokeliai - kuriuos rinktis

->atgal<-

Namų statyba iš blokelių jau baigia išstumti tradiciniais tapusius statinius iš plytų. Mūro blokeliai plačiai naudojami ne tik individualių namų statyboms. Jie populiarūs pramoninių pastatų, sienų tarp butų ir laiptinių, pertvarų, gaisrui atsparių ir garsui nepralaidžių sienų statyboms. Blokeliai, iš kurių statomos (mūrijamos) namų sienos, gali būti keturių tipų: keraminiai, silikatiniai, keramzitbetonio ir akytojo betono. Trumpai apžvelgsime kiekvieną iš jų, išryškindami esminius jų ypatumus, atskleisime pagrindinius privalumus, technines charakteristikas bei, žinoma, užsiminsime apie galimus trūkumus.

Keraminiai blokeliai

Keraminiai blokeliai yra ilgaamžiai ir ekologiški, nes yra gaminami iš natūralaus, krosnyje degto molio. Jie pakankamai atsparūs. Tai efektyviai besipriešinanti žiemos šalčiams ir aukštai vasaros temperatūrai statybinė medžiaga.

Šio tipo blokeliai yra akyti. Oro tarpai padeda išsaugoti šilumą, taigi keraminiai blokeliai turi panašias šilumines savybes kaip ir keramzitiniai (25 cm storio blokelio šiluminė varža 1,1-1,2). Nors šiandieninė statybinių prekių rinka gali pasiūlyti gausybę įvairiausių variantų pastatų sienų statymui, keraminiai blokeliai išlieka vienu iš populiariausių pasirinkimų. Keraminių blokelių populiarumą lemia ne tik jų ilgaamžiškumas, mažos laiko sąnaudos atliekant mūrijimo darbus, galimybė juos naudoti ne tik išorinėms, bet ir vidinėms sienoms, bet ir efektyvi garso izoliacija, apsauganti nuo triukšmo, sklindančio iš vidaus ar išorės. Dar vienas kriterijus, išskiriantis keraminius blokelius iš kitų blokelių gausos, geras atsparumas gniuždymui, kuris lyginant su silikatiniais blokeliais yra mažesnis, todėl leidžia statyti ne tik vienaukščius, bet ir kur kas didesnius namus. Tiesa, šių blokelių atsparumas šalčio ciklams yra palyginti trumpas - 25 šalčio ciklai. Vėliau blokeliai gali pradėti trupėti, skilinėti. Šio tipo blokelių matmenys yra nevisiškai tikslūs. Keraminių blokelių matmenų nukrypimai yra didesni nei silikatinių (pagal aukštį - iki 3 mm), tad jų horizontalioji siūlė turi būti storesnė, o tai reiškia, kad bus sunaudojama daugiau skiedinio mūrijant.

Silikatiniai blokeliai

Šio tipo blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens. Gamybos metu formuojami galingais presais, veikiant prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200°C temperatūros, jie visiškai suakmenėja.

Dėl patvarumo ir atsparumo gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais, jie itin tinkami mūryti daugiaaukščių pastatų laikančiąsias sienas. Silikatiniai blokeliai - laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias. Jungiamoji medžiaga, kalcio hidrosilikatai, yra lengvesni už užpildą sudarantį smėlį, per kurį šiluma ir yra prarandama.

Silikatiniai blokeliaiyra populiarūs, nes patalpoje palaikoma - optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi jie ir ilgaamžiai.

Betono blokeliai

Betono blokeliai - gaminami iš plačiai paplitusių medžiagų, t. y. cemento, smėlio, vandens ir medžiagų savybes gerinančių priedų rinkinio. Tokio tipo blokeliai gaminami vibropre- savimo būdu, todėl pasižymi itin tiksliais geometriniais duomenimis: yra lygūs, taigi sumažėja darbo ir medžiagų sąnaudos atliekant apdailos darbus. Betono blokeliai yra atsparūs gniuždymui ir temperatūrų pokyčiams. Šio tipo blokeliai turi nemažai privalumų - nedegumas ir gausus formų, matmenų, spalvų pasirinkimas, gera garso izoliacija, taigi jie dažnai pasirenkami laikančiosioms konstrukcijoms.

Akytojo betono (dujų silikato) blokeliai

Šie blokeliai - tai smulkiai sumaltas kvarcinis smėlis, „surištas" rišiklio (t. y. mišinį purenančios medžiagos - aliuminio). Šio tipo blokeliai dėl žemo atsparumo gniuždymui dažniausiai yra naudojami mažaaukščių individualių namų statybai, taip pat tinka kaip lengvas užpildas daugiaaukščių, karkasinių namų sienoms. Kadangi akytojo betono blokeliai turi tam tikras poras, tai garantuoja didelį tvarumą, gerą garso izoliaciją, lengvą montavimą ir apdorojimą statybos metu. Dar vienas svarbus akytojo betono (dujų silikato) blokelių privalumas - aukštas atsparumo ugniai koeficientas. Šie blokeliai yra nedegūs, taigi jie neišskiria toksinių medžiagų ir įsiplieskus ugniai pastato viduje neleidžia jai plisti. Akytojo betono (dujų silikato) blokeliai lengvai apdorojami. Blokeliai gali būt gręžiami, frezuojami, pjaunami bet kokiu kampu. Jie patogūs statant, norint atlikti įtvirtinimus ar instaliacinius darbus, taip pat yra tinkamiausias pasirinkimas vienalytėms sienoms. Šių blokelių matmenys yra itin tikslūs, lyginant su visomis kitomis blokelių rūšimis. Akytojo betono blokeliai yra mažiausiai radioaktyvūs, taigi, kaip ir silikatiniai, priskiriami pirmajai, žemo savitojo aktyvumo klasei, jie daug atsparesni šalčio ciklams, lyginant su keraminiais blokeliais.

Keramzitbetonio blokeliai

Keramzitbetonio blokeliai vibracinio presavimo būdu yra gaminami iš keramzito, cemento ir vandens. Keramzitas - aukštoje temperatūroje kepto molio granulės, kurios net keturis kartus lengvesnės užgarintoje randamus užpildus. Cementas - rišanti medžiaga, kuri maišoma su vandeniu ir turi puikų sukibimą su tinku. Šie blokeliai puikiai slopina garsą, yra paprastai mūrijami, nepūva ir nepelija, nes savyje nekaupia drėgmės. Juos itin patogu naudoti statybos darbams dėl lygaus paviršiaus. Kalbant apie šio tipo blokelių atsparumą šalčiui ar gniuždymui, lyginant su akytojo betono, keraminiais, silikatiniais blokeliais, galima juos įvardyti kaip vidutinio stiprio ir atsparumo. Jie pasižymi itin didelėmis savitojo aktyvumo savybėmis ir yra priskiriami ketvirtai didžiausio radioaktyvumo klasei.

Nors visi aptartieji blokeliai gaminami iš skirtingų medžiagų, jie pasižymi plačiu pritaikomumu ir panašiomis šiluminėmis, garso izoliacijos, atsparumo gniuždymui savybėmis. Iš jų sumūrytos sienos turės būti papildomai apšiltintos, kadangi šiluminė varža niekaip neatitiks statybos techniniuose reglamentuose nustatytų reikalavimų, taigi į jų šilumines savybes galime nekreipti didelio dėmesio. Renkantis blokelius svarbu ir jų kaina, darbo bei laiko sąnaudos. Todėl būtų tikslinga tiesiog racionaliai apskaičiuoti visas įmanomas išlaidas medžiagoms, mūrijimo darbams, jau minėtajam apšiltinimui, taip pat įvertinti laiko sąnaudas ir rasti labiausiai priimtiną variantą. Tiesa, svarbu nepamiršti, jog šiandieniniai skaičiavimai, rodantys vieno tipo blokelių pranašumą, jau po savaitės ar mėnesio gali viską apversti aukštyn kojomis

->atgal<-